NOKIA ARENA SU 1.11.
Tappara isännöi HPK:ta
Liiga - 01.11.2026
Tappara - HPK

Liigassa pelataan yksi ottelu ennen maajoukkuetaukoa. Tampereella Tappara kohtaa Hämeenlinnan Pallokerhon.

Molemmat joukkueet lähtevät illan otteluun tappiopeli alla. Tappara pelasi edellisen ottelunsa Pe 30.10. jolloin se hävisi Tampereen Ilvekselle lukemin 1 - 2 VL. HPK puolestaan hävisi perjantaina Kiekko-Espoolle lukemin 1 - 4.

JYP löi Jokerit
Liiga - 31.10.2026
JYP - Jokerit 5 - 4 JA

Liigassa pelattiin kuuden ottelun kierros. Jyväskylässä JYP sai vastaansa Helsingin Jokerit.

Ottelusta muodostui erittäin tasainen kamppailu jossa ratkaisua jouduttiin hakemaan jatkoajalla. JYP nappasi kotikaukalosta lopulta tärkeät kaksi pistettä.

Ottelun yleisömäärä: 3208.

Pyry voitti Peli-Karhut
Mestis - 31.10.2026
IPK - Pyry 3 - 4 JA

Mestiksessä pelattiin neljän ottelun kierros. Iisalmessa Peli-Karhut kohtasi Nokian Pyry Hockeyn.

Ottelusta muodostui erittäin tasainen kamppailu jossa ratkaisua jouduttiin hakemaan jatkoajalla. Pyry haki vieraskentältä lopulta tärkeät kaksi pistettä.

Ottelun yleisömäärä: 703.

Päivän ottelut
  LIIGA
Tappara15:00HPK
Seuraavat ottelut
  LIIGA
TPS18:30KalPa
  MESTIS
RoKi18:30Ketterä
TUTO
Hockey
18:30JoKP
Liiga - Sarjataulukko
JoukkueO V T HP
1Lukko19114440
2Ilves20104637
3Jukurit2095636
4JYP17103435
5Ässät20103734
6SaiPa1894534
7Kärpät2078533
8TPS1993731
9K-Espoo2085731
10Tappara1875628
11HIFK1975727
12KalPa1881925
13Pelicans1772824
14HPK19531121
15Sport18531019
16Jokerit18351015
17KooKoo20231510
Koko sarjataulukko »
Mestis - Sarjataulukko
JoukkueO V T HP
1IPK1494132
2TUTO Hockey1476131
3K-Vantaa1473426
4JoKP1663722
5KeuPa HT1654721
6RoKi1545621
7Pyry1653820
8Hermes1545618
9Ketterä16331013
Koko sarjataulukko »